Simpsonovi

20. února 2010 v 15:00 | Ťu´ta |  Simpsonovi
Simpsonovi a Prima Cool

Potvrzeno: Simpsonovi se už přestěhovali

Viz zpráva z DigiZone.cz: Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi budou moci od ledna tohoto roku sledovat své oblíbené postavičky hned na dvou českých televizích najednou. Do června tohoto roku bude tento seriál v premiérových dílech vysílat Česká televize, od ledna se pak Simpsonovi objeví od první řady na programu Prima Cool.

"Animovaný seriál, který tento rok oslaví dvacetileté výročí, koupila FTV Prima pro vysílání na svém kanále Prima Cool. Diváci se mohou těšit na kompletní řadu všech dílů Simpsonových, a to i těch, které ještě nebyly v odvysílané," sdělila dnes prostřednictvím tiskové správy mluvčí Primy Jana Kocová. Od června pak budou Simpsonovi pouze na Primě Cool.

"Jsme velmi rádi, že Prima Cool přinese divákům tak oblíbený seriál, jako jsou právě Simpsonovi. Seriál začneme vysílat takřka přesně dvacet let od jejich premiéry, v roce jejich velkého výročí," prohlásil programový ředitel Primy Gordon Lovitt. Televize zatím nepotvrdila informaci, že zachová u českého dabingu všechny dabéry jako na České televizi.

"Víme dobře, že oblast dabingu je u diváků ostře sledovaná. Proto usilujeme o to, abychom i nadále zachovali zvláště u Simpsonů jeho vysokou kvalitu, na kterou jsou diváci již zvyklí," řekl vedoucí oddělení dabingu a archivu Primy Jaroslav Richtr. Podle deníku Aha! se vznáší otazník nad dabováním postavičky Barta, neboť Prima nechce přistoupit na finanční požadavky Martina Dejdara.

Prima počítá s tím, že na Simpsony naláká diváky České televize, neboť od ledna do června chce odvysílat všechny dosavadní řady tohoto seriálu a od června naváže premiérovou 21. řadou. Ta naváže na 20. řadu, kterou Simpsonovi ukončí svém působení na obrazovce ČT 2. Prima již dříve získala práva pro podobný animovaný seriál Futurama od stejného autora. Také ten běží na programu Prima Cool.


Simpsonovi jsou na COOLu hitem sledovanosti

Simpsonovi se již pár dní vysílají na televizní stanici Prima Cool. Přímo na ní trhají již od prvního dne vysílání, tedy 1. ledna 2010, rekordy ve sledovanosti.
První den v roce vysílala TV Cool hned prvních 10 epizod z první série. V cílové skupině 15+ přilákal nejvíce diváku třetí díl "Homerova odysea". Na televizi si Cool naladilo 132 tisíc diváků.
I ve druhý lednový den, kdy program Prima Cool začal pravidelně vysílat dva díly za sebou, měla rodina Simpsonových u diváků úspěch. Oba díly v premiéře od 18.35 hod. zlákaly průměrně 124 500 diváků (11. díl 125 000, 12. díl 124 000), což činilo 1,4 % z celkové populace. Podíl na trhu tak dosáhl hodnoty 3,69 %.
Z hlediska sledovanosti byl ale celý 53. týden na Prima Cool nadprůměrný - dokonce nejúspěšnější od začátku měření. V průměru jej sledovalo 14 100 diváků a v prime time (18:00 - 23:00) dokonce 29 500 diváků. Nejvyšších hodnot dosáhl páteční a sobotní večer (18:00 - 23:00). V pátek Primu Cool průměrně v tuto dobu sledovalo 60 700 tisíc diváků, v sobotu 48 600 diváků.
Uvidíme jak se Simpsonovým bude dařit při premiéře 21. řady, která by teoreticky mohla odstartovat už v červnu tohoto roku. U ní bude Cool připravovat i vlastní dabing, kterého se snad budou účastnit všichni dabéři, na něž jsme zvyklí z České televize. Tam premiérové díly dosahují o nedělích sledovanosti kolem 100 - 250 tisíc diváků.

http://www.simpsonovi.net/img/body-olympiada.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama