Stav blogu:POZASTAVENO 
Mouses Gifs Images

Únor 2010

↓Psí plemeno↓

28. února 2010 v 20:22 SOUTĚŽE

Konec soutěže


http://psi.chovzvirat.com/img/druhy/civava-mini.jpg


Poznej plemeno.

28. února 2010 v 16:32 SOUTĚŽE

Co je to za plemeno?

Rozjíždím soutěž tak se zapište ↓ jméno a co na diplom


U babičky

28. února 2010 v 15:17 Skoro deník
Kdyz jsem prijela k babicce tak me jako prvni privital Macek
dalsi den uz za plotem cekala Jessy
chodime spolu na prochazky a vzdy potkame nakeho psa
tech psu bylo vic ale but nebyli doma nebo se nezdarili vyfotit
sousedovy ovce

po par dnech jsme jeli k pribuznym a ty maj psa(bigla)Sama


souseduv pes

Už jsem zase spět

27. února 2010 v 18:15 Vzkazy
Už jsem se konečně vrátila.Promiňte že jsem neobíhala ale u dědy moc nejde internet.

Jedu k babičce

21. února 2010 v 20:36 Vzkazy
Čau,dnes jedu k babičce a nevím jesli napišu náký článek
protože to občas nejde a tak to to pišu teď.Doufám že si nic nezlomim
a nenarazim.Už se moc těším na svého kocoura jmenuje se Macek a
o něm se pozděj dozvíte víc

a pak za sousedovim psem jmenem Jessy(je to fenka pitbulla) oní se taky dozvíte

FUJ!!!!!

21. února 2010 v 12:37 | Ťuťa |  Zabíjení a týrání zviřat
ble

Fotky morčat

21. února 2010 v 11:54 Morčata
http://www.zamek-castolovice.cz/images/morcata.jpg

Svět myší domácích

20. února 2010 v 19:21 Myši
Myši jsou drobní hlodavci z čeledi myšovitých. Jejich nejznámějším zástupcem je rozšířená myš domácí - na jedné straně důležitý modelový organismus a oblíbené domácí zvířátko, na straně druhé hospodářský škůdce, vysoce nežádoucí nájemník v domě i hospodářských budovách.
Myš domácí (Mus musculus), dříve obývala stepní a polopouštní oblasti Eurasie a severní Afriky, ale jako synantropní (tj.na člověka vázaný, ale divoce žijící druh) se rozšířila po celém světě. Dnes obývají myši domácí celý svět a díky své přizpůsobivosti, plodnosti a všežravosti vydrží i v extrémních podmínkách. Šlechtěním myši vznikli laboratorní myši bílé formy a dlouhodobá domestikace dala vzniknou přibližně 300 mutacím s nejrůznějším vybarvením i kvalitou srsti.
Myši jsou aktivní, podnikavá a především nesmírně zvědavá zvířata. Ve dne jsou klidnější a hodně spí, zatímco navečer a v noci se jejich aktivita stupňuje. Myši jsou maximálně obratní šplhavci a většina také skvěle skáče. Hmotnost se pohybuje od 20 do 90 gramů ( samci jsou těžší), normální teplota těla je 37,1 °C , počet vrhů za rok 8-12.

Chov myší domácích

20. února 2010 v 19:20 Myši

Pokud se rozhodnete chovat myšky, měli byste vědět několik rad. V první řadě si nekupujte myš jen jednu, jsou to společenská a hravá zvířatka a samotným by bylo smutno. Takže první rada je: dvě nebo více myšek. Další věc, kterou byste měli mít napaměti, je že samci více zapáchají a více samečků pospolu, by mohlo mezi sebou bojovat. Proto druhá rada zní: pořizujte si samičky. Další rady zní: nemnožte zbytečně své myší miláčky. Pokud se rozhodnete pro chov, rozmyslete si, jestli můžete svým svěřencům poskytnou prostor a to i v případě, že by měli mladé, nebo tyto mladé dát na odbyt svým přátelům.


Bydlení pro myši

20. února 2010 v 19:13 Myši
Velikost klece/akvária
Vaše myšky mohou obývat klec nebo akvárium. Vhodné myší klece najdete v různých zverimexech nebo zoo prodejnách. Pro jednu, dvě myši by měla být klec asi 40 cm dlouhá, 30 cm široká a 25 cm vysoká. Samozřejmě čím větší, tím lepší. Ale pozor na šířku mezery mezi jednotlivýmu šprušlemi klece. Nesmí být větší než 7,5 mm. K dostání sou i speciální umělé klece se spoustou divů, které vaše myš ocení. Akvárium by nemělo být moc hluboké, aby tam dobře proudil vzduch. Z vrchu se ale musí přikrýt krytem, aby z něj myši nevyskočily. Nejlepší je dřevěný rám s drátěným pletivem s malými oky. Nedávejte své myšky do sklenic nebo podobných provizorních příbytků. Upírali byste jim životní prostor.
Umístění klece/akvária :
Klec/akvárium pro myši by měla být umístěna ve výšce stolu nebo maximálně ve výšce očí, což je pro myši daleko vhodnější než na zemi nebo na skříni. Na podlaze to příliš protahuje, zvířátek si méně všímáme a snáze se uleknou, když se k nim přiblížíme. Dále nesmí být vystaveno prudkému slunci, ale ani přílišné tmě. Normální, trochu tlumené světlo je pro myši nejpříjemnější. Nestavte myší obydlí příliš blízko k topení, nejlépe se cítí při pokojové teplotě a nejzdravější jsou při teplotě 18 až 20 °C.
Čištění klece/akvária :
Myš domácí, ať už doma chovaná nebo divoce žijící, patří mezi drobnými živočichy k nejméně odolným, zejména vůči infekčním onemocněním. Je proto velice důležité dbát na čistotu chovu, abyste své bílé a barevné myši ochránili před ochořením. Zápach myší moči je pro pachové vnímání člověka velmi nepříjemný. Zvykněte si na to, abyste klec či akvárium vyčistili vždycky dříve, než začne páchnout. Podle velikosti klece měňte každé dva dny až dvakrát týdně podestýlku. Jednou týdně by jste měli omýt klec i všechno příslušenství dezinfekčním prostředkem. V chovatelských potřebách jsou k dostání takové dezinfekční prostředky, které nejsou pro myš škodlivé. Postačí i trochu sava, pak ale pořádně omýt vodou.

Výbava příbytku

Aby Vás nepřešla radost z každodenního styku s vašimi myškami, měli by jste si pořídit praktické příslušenství. Patří sem stabilní, dobře omyvatelná miska (nejlépe kameninová) na krmení a pevně umístěná napáječka, které nebude padat dolů. Ve zverimexech Vám s výběrem vhodné napáječky poradí. Nejlepší jsou klasické skleněné rourky, na konci zúžené. Jsou buď na přísavku do akvárií nebo na upevnění v kleci. Pitná voda a čisté žrádlo jsou pro zdraví myši obzvláště důležité!!!!
Misky na krmení a vodu - neměly by se převrátit a měly by se dobře udržovat, čistota je velmi důležitá, nejlépší jsou asi malé kameninové misky. Vodu lze podávat v misce nebo napáječkou. Oboje je nutné často umývat a měnit vodu aby se nemnožily bakterie, v letních měsících denně (i v případě misky na žrádlo). Napáječku řádně umývejte, omezíte vznik řas. Dále můžete koupit jesličky na zelenou potravu a seno, ale není to nutností.
Domeček - Myši potřebují bezpečné místo pro svůj spánek a odpočinek. Vhodná je proto například papírová krabička, kterou v případě zničení snadno nahradíte. Nebo můžete koupit menší cihlový květináč, který není tak drahý jako dřevěné domečky, nenasáknou močí a nerozkoušou je. Udělá se z jedné strany díra, aby tam mohli lézt a domeček je hotový. Dřevěný domek se hned znečistí a pokud ho častěji myjete může se vám stát ,že se rozlepí.
Podestýlka - Spousta lidí používá piliny nebo hobliny, které se vyčištěné prodávají v chovatelských potřebách. Lze použít i hobliny od truhlářů, ale jen čisté a moc nezaprášené, nejlépe z masivního dřeva. Aby se z hoblin použitých jako podestýlka pro myši nešířil zápach, používají někteří chovatelé jako podklad stelivo pro kočky, přinejmenším do rohů příbytku. Stačí tak dva centimetry podestýlky, která však nesmí být nikdy vlhká!!!
Větve, žebříčky, prolézačky - Pevně uchycené větvičky ovocných stromů poslouží jako skvělá prolézačka, lze použít i jiné druhy, ale musí být nejedovaté a bez trnů. Upevněte je tak, aby se větvě různě křížily a zasahovaly do různých koutu jejich klece či akvária. Na některou z nich můžete zavěsit i kus lana nebo postačí tkanička, po kterých budou velice rády šplhat. Na dno příbytku jim nabídněte různé papírové ruličky nebo krabičky, také do klece či akvária můžete zavěsit pár houpaček a hraček pro papoušky, myšky také časem přijdou na to, k čemu jsou určeny. Lze použít i různé textilní míčky zavěšené na provázku nebo plastové trubky určené na rozvody vody, atd. Myši to určitě ocení.
Kolečko na běhání - Velikost na křečka nebo přímo pro myši, to je asi 15 cm, seženete v provedení nerez v cenovém rozmezí 50 - 80 korun. Dají se sehnat i plastová, ale ty moc nedoporučuji. Kdyby se Vám někdy stalo, že kolečko začne nepříjemně vrzat, stačí promazat lehce obyčejným stolním olejem a bude po vrzání.

Potrava Myší

20. února 2010 v 19:12 | Ťuťa |  Myši

Myši jsou velice skromné a sežerou skoro všechno poživatelné, když na to přijdou. Dávají přednost potravě, která pro ně není určená a také jim nesvědčí, např. tučným věcem, jako jsou uzeniny, sýry nebo olejnatá semínka. Takové potraviny jim však škodí, protože po nich tloustnou nebo i onemocní. Špatná nebo jednostranná výživa se může projevit nedostatkem vitamínů, jímž myši často trpí.

Přirozenou potravou pro myši jsou různá škrobovitá zrna, jako obilky obilí, trávy, prosa a rýže. Proto by měla také být hlavní součástí myšího krmiva. Jako další základní krmivo je starý chléb, housky a rohlíky, křehký chléb nebo veku, jsou-li dostatečně ztvrdlé a usušené, fungují zároveň i jako výborný prostředek k péči o zuby.

Kdo chová myši ve větším množství, tomu jsou většinou doopručovány tzv. pelety - krmivo v lisované formě. Obsahují všechny živiny, vitamíny, minerální látky a stopové prvky v optimálním složení pro myši.

Kromě semen a obilných zrn má myš ráda i trochu zeleného krmiva, jako je stébla trávy (ne mokré), které nesežere moc, nýbrž po myším způsobu, hlávkový salát štěrbák, růžičkovou kapustu, pampeličkové listy a kokošku pastuší tobolku. Dále mají rády mrkev, jablka, hrušky, hroznové víno, salátové okurky, vařené brambory, jahody, maliny, fíky (sušené i čerstvé), datle a rozinky. Zelené krmivo představuje důležitý doplněk výživy myši, musí však být vždycky čerstvé, čisté a suché. I seno je vhodnou složkou krmiva. Myš ho však sežere málo a ze zbytku si staví hnízdo v domečku.

Myš žere převážně škrobovité zrní, trochu olejnatých semen, ale i trochu živočišné stravy. Divoce žijící myš občas pozře housenku, červa a možná i pavouka, nevydávají se ale na lov hmyzu. Kojící samičky občas dostávají na živočišnou potravu velkou chuť. Potřebují tuto stravu bohatou na bílkoviny k větší produkci mléka. Vezmou si tedy z ruky trochu mletého hovězího masa, kousek měkkého sýra nebo moučného červa a s požitkem takový pamlsek vychutnají. Může to být i kousíček vařeného kuřete, hovězího srdce nebo jiného libového masa. Nikdy nedávejte myši maso příliš kořeněné nebo slané. Také nesmí chybět kousek natvrdo uvařeného žloutku nebo kousíček špeku. Obojí má vysoký obsah tuku, ale v malinkém množství je to pro myši zdravé. Sušené garnáty, používaná strava například pro želvy, slepice se nedoporučuje, protože obsahuje příli�


Rozmnožování myší domácích

20. února 2010 v 19:08

Rozdíl pohlaví

U dospělých myší není těžké rozeznat jejich pohlaví. Aniž bychom museli myšku zvedat, poznáme samečka podle podlouhlého zesílení na bázi ocásku. Jsou to podélná varlata, která přečnívají dozadu přes řitní otvor. Kůže je v těchto místech porostlá srstí jako na ostatních částech těla. Mezi řítním otvorem a ústím močové trubice je takřka dvakrát větší vzdálenost než u samiček. V místě, kde ústí močová trubice, je kulatý otvor, z něhož při lehkém stisku částečně vystoupí penis. Samičky mají zakulacenou zadní část, ze které vyčnívá štíhlý ocas. U mladých zvířat, ve věku mezi 3 a 4 týdny, je rozlišení těžší. Mezery mezi řitním otvorem a ústím močové trubice dosud nejsou tak výrazné. Přesto se dá pohlaví poznat takto: Přitáhneme-li kůži v zadní oblasti břicha palcem a ukazováčkem dopředu, vstoupí u samečka varlata do šourku. U ještě mladších myší, 2 - 3 týdny, se podle genitálií nedá pohlaví s jistotou určit. Mnohem snazší je to u myší, jejichž břicho ještě není porostlé srstí, tedy ve věku 8 - 11 dní. U samiček jsou pak dobře viditelné struky, a to celkem 10 ve dvou řadách.

Říje a páření

Sameček očichává a olizuje smičku, je-li v říji, běhá za ní a snaží se jí krýt. Má-li samička k páření chuť, zvedne zadeček a ocas stáhne trochu ke straně. Páření trvá několik sekund, opakuje se ale několikrát. Nezabřezne-li samička, je pak v říji každých 3 až 6 dní a na průměrně 12 hodin se jí otevírá pochva, jinak je uzavřená hlenovou zátkou. Po vrhu mláďat je samička zpravidla během 24 hodin opět v říji, takže se další mláďata dají očekávat asi 3 týdny po porodu. Samičky jsou zpravidla neustále březí, i když právě mají mláďata a kojí je. Je to normální biologický proces. Někteří samečci své mladé požírají z různých příčin, ale není tomu vždycky tak.

Březost

U myši domácí a jejích domestikovaných barevných druhů trvá březost cca 21 až 23 dní. Zárodky se v těle matky zpočátku vyvíjejí poměrně pomalu. Že je samička březí, zjistíme asi po 15 dnech. Některé samičky pak jsou dost tlusté, na jiných není nic vidět a vrhnou obvykle malý počet mláďat. Stav březí myši se však dá velice záhy poznat podle jejího změněného chování. Pobíhá neklidněji než předtím, tahá materiál na hnízdo a začíná je stavět. Jako materiál je nejvhodnější sláma, seno, listí, čerstvá tráva, hobliny, nepotištěný papír, lepenka nebo speciální materiál na hnízda z chovatelských potřeb. Co není dost jemné, upraví myš svými zuby. Hnízdo staví v nejtemnějším a nejteplejším koutku klece. Může to být místo, kam se dává krmení a voda nebo domeček na spaní. Čím více může na hnízdě pro mláďata pracovat, čím více zaměstnání má, tím lépe bude pečovat o svá mláďata a vychovávat je.

Porod

Blíží-li se asi třítýdenní březost ke konci, staví samička ještě jednou v rychlosti hnízdo, v němž může vrhnout mladé. Porod může nastat v kteroukoliv denní i noční dobu, nejčastěji ale v noci mezi 22. a 2. hodinou. Mláďata se narodí během půl hodiny. Je-li mláďat málo (1 až 5), je porod často hotový během čtvrt hodiny. Při počtu 15 až 22 mláďat může trvat i déle než půl hodiny. Matka sedí při porodu v podřepu a chytá každé narozené mládě. Popadne plodový vak a roztrhne jej. Překousne pupeční šňůru. Ihned mládě dočista olíže, sežere plodové obaly a placentu a stejně se pak postará o každé následující mládě. Nakonec leží všechna mláďata pěkně čistá pod ní, růžovou kůži mají suchou a teplou. Ještě nějakou chvíli pak myš pokračuje v intenzivním olizování, zejména na bříšku a nezapomene ani na tlamičku, čenich a řiť. V prvních 8 až 10 dnech po porodu odstraňuje matka olizováním také ještě tzv. mléčný trus a moč mláďat. Olizování je pro mláďata velmi důležité, protože svými masážními účinky povzbuzuje činnost střev. Při porodu by neměla být myš rušna, protože jakmile by myslela, že hrozí jejím mláďatům nebezpečí, propadla by panice. Běhá pak zmateně po kleci, přenáší mláďata sem a tam, aby je tu a tam zase upustila. V nozi dokonce občas svá mláďata i sežere, protože pro ně nenajde žádný klidný úkryt. Přihlížení při porodu je tedy velice riskantní. Především se nesmíte dotýkat hnízda ani mláďat. Dokonce i zcela krotká myš může jako matka reagovat náhle velice citlivě. Je proto lepší potlačit zvědavost a riskovat pohled do hnízda, až když jsou mláďata alespoň jeden týden stará.

Vývoj mláďat

Porodní hmotnost závisí na počtu mláďat a pohybuje se mezi 1 až 2 g. Mláďata jsou zcela holá a slepá. Ve věku 3 dnů se v kůži objevují špičky chlupů a uši se otevírají. Během prvních 5 dní se mláďata pohybují v kruhu, takže nemohou vypadnout z hnízda a v jeho blízkosti zůstavají i tehdy, když je například při sání mléka vyvleče matka ven. Reagují jen na podněty tepla a dotyků a zůstávají stále pod matkou a u sourozenců. Po jednom týdnu už někdy vylezou z hnízda, matka je však ihned odnáší zpět. Růst srsti rychle pokračuje a v 9 až 10 dnech je osrstění hotové. Mláďata váží 4 až 7 g. Řezáky jsou viditelné v 11 až 13 dnech. Ve věku 12 až 14 dní se otevírají oči. Mláďata již začínají lézt kolem a prozkoumávat okolí hnízda. Začínají také přijímat pevnou stravu. Zatímco až dosud byly výkaly tekuté a kašovité, mění se teď na pevný myší trus. Asi v 16 dnech se mláďata označují jako tzv. "skákavky". Zůstane-li víko klece otevřené nebo se zvířata cítí jinak ohrožená, skáčou kolmo do výšky, aby uprchla. V 15 dnech váží mláďata 6 až 9 g, ve 20 dnech 8 až 12 g. Jsou už dobže vyvinutá a podobají se rodičům, jsou jen poněkud menší. Přibývají stále na váze, ve věku 30 dní váží 12 až 20 g. Normální velikosti dosahují asi ve 4 měsících, divoce žijící myš domácí pak váží 25 až 30 g. Bílé nebo barevné myši jsou o něco větší. Ve věku 21 až 25 dní by měla být mláďata od rodičů odstavena a rozdělena podle pohlaví, aby se předešlo dalšímu početí, protoře myši jsou velice brzy pohlavně zralé, již ve věku 28 až 46 dní se samičkám otevírá pochva. Mladí samečkové jsou pohlavně dospělí o něco později, o 6 až 8 dní.


Varianty myší domácích

20. února 2010 v 19:06 Myši

Bílá myš (albino)

Dříve byla nejčastěji jako domácí zvíře chována bílá myš (dnes jsou to myši barevné). Toto označení se všeobecně zažilo, odborníci však bílou myš nazývají albino. Má totiž všechny typické znaky albínů: červené oči, sněhobílou srst, které chybí jakékoliv barvivo, takže se zdá čistě bílá. Albinismus spočívá v náhodné, avšak dědičné změně DNA (nositelky dědičné informace), tedy v její mutaci. Bílá myš jakožto domácí zvíře je díky dlouholetému pečlivému chovu klidnější povahy a méně plachá než její rodová příbuzná, divoce žíjící myš domácí. Vykazuje ale stejné způsoby chování a života, takže je velmi lákavé ji pozorovat nebo se s ní zabývat. Ve svých dědičných vlohách může mít bílá myš skryté barevné faktory, které mohou být zděděny recesivně, tzn., že se neprojeví. Mohou to být faktory pro zbarvení žluté, šedé, černé, hnědé nebo i jiné. Teprve až při spáření s barevnou myší se ukáže, jaká barva se skrytě v bílé myši nachází. Bílá myš tedy může být velice zajímavým partnerem v chovu barevných myší.

Barevné myši

První barevné myši vznikly mutací již před naším letopočtem, stejně jako tomu bylo u bílých myší, byla to známá černá myš a šedá myš s bílým břichem. Jiné druhy barev vstoupily ve známost teprve v poslední době s rozvojem genetiky po formulování Mendelových zákonů dědičnosti umožnily cílený chov myší. Jak vědcům, tak i amatérským chovatelům se podařilo docílit mnoha barev a barevných kombinací. Vyjmenujme alespoň některé z nich:
- aguti -u tohoto zbarvení je možné na každém chlupu vidět střídavě světle a tmavě zbarvené proužky
- bílá s červenýma očima-nejčastější zbarvení u laboratorních myší. Chodidla a nos mají tělovou barvu
- bílá s tmavýma očima-tělo je čistě bílé, chodidla jsou růžová a oči černé
- černá-černé myši - mají lesklou sytě černou srst. Také oči, uši, ocas a nohy jsou černé. Břicho je často o něco světlejší
- čokoládová-čokoládově zbarvené myši - mají kožíšek čokoládově hnědý. Chodidla a očka jsou tmavě hnědé, stejně jako ocas a uši
- modrá-modré myši - mají barvu kožíšku co nejrovnoměrněji tmavě modrou. Břicho je často o něco matnější a oči jsou vždy tmavě modré
- krémová-krémově zbarvené myši - mají jemnou srst barvy slonové kosti a tmavé oči
- tříslové(tan)-celá spodní část myši je světlá,zatímco svrchní strana těla má tmavou barvu
- strakaté-skvrny se nacházejí po celém těle a nemají se překrývat. Strakaté myši se vyskytují v různých barvách


Myš tanečnice

20. února 2010 v 18:50 Myši

Myšky tanečnice jsou takřka vždy černo-bíle strakaté myši. Často mají bílou skvrnu na zádech, bílou lysinu na čenichu a bílou skvrnu na břiše. Jsou to myši trpasličího vzrůstu. Ve svém vývoji zaostávají již v hnízdě a už ve věku dvou týdnů se dají zřetelně odlišit od svých normálních sourozenců. V této době myši ohluchnou, protože mají silná poškození vnitřního ucha, která vyplývají z poškození mozku. Podvěsek mozkový, hypofýza, má jisté defekty, které způsobují trpasličí vzrůst a další vady. Myšky tanečnice jsou tedy velice slabá zvířata s mozkovou poruchou. Kvůli svým defektům nedokážou ani skákat, ani šplhat. Podle stupně poškození nejsou občas schopny běhat rovně, nýbrž jen v kruhu. Při tomto tzv. tancování se myši točí pomalu až úplně rychle v kruhu, také třepou nekontrolovaně hlavou. Vzhledem ke své poruše rovnováhy neumějí ani plavat. Jsou to velice slabá zvířata s velice malou odolností, takže pochopitelně neudivuje, že jsou málo plodná. Pokud spáříme dvě myšky tanečnice, nejsou jejich mláďata schopná života.Myš-fotky

20. února 2010 v 18:24 Myši
Myš domácí

Simpsonovi

20. února 2010 v 15:00 | Ťu´ta |  Simpsonovi
Simpsonovi a Prima Cool

Potvrzeno: Simpsonovi se už přestěhovali

Viz zpráva z DigiZone.cz: Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi budou moci od ledna tohoto roku sledovat své oblíbené postavičky hned na dvou českých televizích najednou. Do června tohoto roku bude tento seriál v premiérových dílech vysílat Česká televize, od ledna se pak Simpsonovi objeví od první řady na programu Prima Cool.

"Animovaný seriál, který tento rok oslaví dvacetileté výročí, koupila FTV Prima pro vysílání na svém kanále Prima Cool. Diváci se mohou těšit na kompletní řadu všech dílů Simpsonových, a to i těch, které ještě nebyly v odvysílané," sdělila dnes prostřednictvím tiskové správy mluvčí Primy Jana Kocová. Od června pak budou Simpsonovi pouze na Primě Cool.

"Jsme velmi rádi, že Prima Cool přinese divákům tak oblíbený seriál, jako jsou právě Simpsonovi. Seriál začneme vysílat takřka přesně dvacet let od jejich premiéry, v roce jejich velkého výročí," prohlásil programový ředitel Primy Gordon Lovitt. Televize zatím nepotvrdila informaci, že zachová u českého dabingu všechny dabéry jako na České televizi.

"Víme dobře, že oblast dabingu je u diváků ostře sledovaná. Proto usilujeme o to, abychom i nadále zachovali zvláště u Simpsonů jeho vysokou kvalitu, na kterou jsou diváci již zvyklí," řekl vedoucí oddělení dabingu a archivu Primy Jaroslav Richtr. Podle deníku Aha! se vznáší otazník nad dabováním postavičky Barta, neboť Prima nechce přistoupit na finanční požadavky Martina Dejdara.

Prima počítá s tím, že na Simpsony naláká diváky České televize, neboť od ledna do června chce odvysílat všechny dosavadní řady tohoto seriálu a od června naváže premiérovou 21. řadou. Ta naváže na 20. řadu, kterou Simpsonovi ukončí svém působení na obrazovce ČT 2. Prima již dříve získala práva pro podobný animovaný seriál Futurama od stejného autora. Také ten běží na programu Prima Cool.


Simpsonovi jsou na COOLu hitem sledovanosti

Simpsonovi se již pár dní vysílají na televizní stanici Prima Cool. Přímo na ní trhají již od prvního dne vysílání, tedy 1. ledna 2010, rekordy ve sledovanosti.
První den v roce vysílala TV Cool hned prvních 10 epizod z první série. V cílové skupině 15+ přilákal nejvíce diváku třetí díl "Homerova odysea". Na televizi si Cool naladilo 132 tisíc diváků.
I ve druhý lednový den, kdy program Prima Cool začal pravidelně vysílat dva díly za sebou, měla rodina Simpsonových u diváků úspěch. Oba díly v premiéře od 18.35 hod. zlákaly průměrně 124 500 diváků (11. díl 125 000, 12. díl 124 000), což činilo 1,4 % z celkové populace. Podíl na trhu tak dosáhl hodnoty 3,69 %.
Z hlediska sledovanosti byl ale celý 53. týden na Prima Cool nadprůměrný - dokonce nejúspěšnější od začátku měření. V průměru jej sledovalo 14 100 diváků a v prime time (18:00 - 23:00) dokonce 29 500 diváků. Nejvyšších hodnot dosáhl páteční a sobotní večer (18:00 - 23:00). V pátek Primu Cool průměrně v tuto dobu sledovalo 60 700 tisíc diváků, v sobotu 48 600 diváků.
Uvidíme jak se Simpsonovým bude dařit při premiéře 21. řady, která by teoreticky mohla odstartovat už v červnu tohoto roku. U ní bude Cool připravovat i vlastní dabing, kterého se snad budou účastnit všichni dabéři, na něž jsme zvyklí z České televize. Tam premiérové díly dosahují o nedělích sledovanosti kolem 100 - 250 tisíc diváků.

http://www.simpsonovi.net/img/body-olympiada.jpg

Nábor SB

20. února 2010 v 14:13 | Ťuťa
Nábor SB.
Hledám Sb abych mohla obíhat co nejčastěji a abyste se mohli dozvědět o mích soutěžích.
Atd.
No prostě mi nechte komentař a hotovo díky.

*Přezdívka *Blog *Jak často (zhruba) chodíš na tento blog?

Panenka ve fialových šatech

20. února 2010 v 11:47 Panenky
A dalších par fotek